Co je Sbírka potravin?

Sbírka potravin je celorepubliková dobročinná akce, která se koná dvakrát ročně. Během Sbírky potravin může veřejnost přispět nákupem potravin ve vybraných supermarketech po celé České republice a darovat je dobrovolníkům v zelených zástěrách u pokladen. Tyto potraviny se poté třídí a putují do neziskových organizací. 

Sbírka potravin je organizována Českou federací potravinových bank a jednotlivými krajskými potravinovými bankami ve spolupráci s dalšími partnery.  

     Proč pořádáme Sbírku potravin?

Většina potravin, které do neziskových organizací dodáváme, jsou takzvané “zachráněné” potraviny – čerstvé potraviny jako je pečivo, ovoce a zelenina nebo také trvanlivé potraviny, které by se jinak zlikvidovaly. Sbírka potravin je pro nás skvělou příležitostí nabídnout neziskovým organizacím užitečné a kvalitní trvanlivé suroviny, u kterých není vyžadována okamžitá spotřeba. Organizace pak lidem v nouzi mohou poskytnout tolik potřebné potraviny jako jsou těstoviny, rýže, olej, konzervy nebo třeba dětskou výživu.  


Sbírka potravin je pro nás obrovským přínosem, a tak z celého srdce děkujeme všem, kteří nás během Sbírky podporují svými nákupy! 

    Jak to celé funguje?

ovládací prvek médií

Chtěli byste se zapojit jako dobrovolník?

Sbírka potravin se může konat právě díky dobrovolníkům, kteří vybírají darované potraviny v obchodech od zákazníků. Každý rok hledáme dobrovolníky, kteří by si oblekli zelenou zástěru a pomohli nám během jednoho dne zaplnit sklady neziskových organizací kvalitními trvanlivými potravinami.