EDUKACE

Exkurze v ZŠ

V rámci naší činnosti pořádáme zábavné workshopy pro nejmladší žáky základních škol. Hravou formou jim radíme, jak uchovat potraviny déle čerstvé, ptáme se, jak skladují potraviny doma s rodiči a vysvětlujeme, k jakým skupinám lidí potraviny od nás nejčastěji putují.  


Jste mateřská nebo základní škola a chtěli byste svým žákům zpestřit školní den? Kontaktujte nás.

EDOjarmark na Sluňákově

EDOjarmark je naší srdeční záležitostí, účastníme se jej nyní již tradičně každý rok. Jarmark probíhá v rámci Ekologických dnů Olomouc, festivalu, který se snaží zvýšit povědomí o ekologii a tématech týkajících se ochrany přírody. EDOjarmark se koná v Centru ekologických aktivit Sluňákov v Horce nad Moravou. Tento prostor o víkendu zaplní spousta zajímavých stánků - prodejců i neziskových organizací. V jednom z těchto stánků můžete najít i nás - vždy máme nachystané potravinové aktivity pro děti a osvětové materiály pro dospělé. 


Jaké ovoce by děti vybraly na upečení sladkého koláče? Z jaké suroviny se dělá kečup? Jakou zeleninu by použily na přípravu chutného salátu? 


Dospělým zase poradíme, jak nejlépe skladovat rukolu, aby nezvadla nebo třeba kde skladovat citrony. A jak by mělo správně vypadat rozložení nakoupených potravin v ledničce?  


Na všechny tyto otázky vám odpovíme na EDOjarmarku na Sluňákově.

Exkurze pro zaměstnance Albertu

Stalo se už tradicí, že každým rokem pořádáme u nás v Potravinové bance exkurzi pro zaměstnance řetězce Albert, kteří se chtějí dozvědět něco o naší činnosti a prohlédnout si naše skladové prostory.


Jsme rádi, že se můžeme podělit o zkušenosti s lidmi, kteří pracují ve firmě, která nám v rámci spolupráce potravinové dary poskytuje. Vždy se jedná o moc milé setkání.