Zachráněné citrony na všechny způsoby

Zachráněné citrony na všechny způsoby


Kreativita našich odběratelských organizací nezná hranic, tentokrát si poradili s více než tunou zachráněných citronů. Ty nám darovala firma Mrazírny Eurofrost, s.r.o. sídlící v nedaleké Litovli. Naším úkolem bylo toto ovoce distribuovat do neziskových organizací tak, aby se dostalo ke koncovým klientům v co nejkratším čase. Citrony putovaly do Azylových domů a do Charit v rámci Olomouckého kraje. 
 

A jak se takové množství citronů dá využít? V teplých dnech se mohli klienti sociálních služeb osvěžit vodou s mátou a citronem. Například v Azylovém domě pro ženy a matky s dětmi v Olomouci si vyrobili výborný citronový sirup. Ale tím kreativita zaměstnanců neziskových organizací nekončí.
V Charitě Olomouc využili tuto příležitost pro nácvik zpracování potravin s klienty Sociálně terapeutické dílny v charitativním obchodě Dobrodruhá. Část citronů nasušili na adventní věnce a z části uvařili citronové marmelády se zázvorem a s vanilkou. Že to zní skvěle? Marmelády si můžete zakoupit přímo v Dobrodruhé a podpořit tak navíc svým nákupem dobrou věc.


Děkujeme našim pravidelným dárcům za dary, jak vidíte, má to smysl!