Sbírka potravin vynesla nečekaných 25 tun zboží

Sbírka potravin vynesla nečekaných 25 tun zboží

Hurá za úžasný výsledek: podzimní kolo sbírky přineslo v Olomouckém kraji více než 25 tun potravin a drogerie. Na jedné z největších akcí svého druhu se v kraji podílelo 232 dobrovolníků. Největší dík ale patří lidem, kteří i v dnešní době neváhali a pomohli svým nákupem.

Sbírka potravin se konala v sobotu 12. listopadu v celé republice, celkem se při ní podařilo vybrat 520 tun potravin a drogerie. V Olomouckém kraji lidé darovali svým nákupem přesně 25 375 kg zboží. „Sbírka se vydařila nad naše očekávání. Nečekali jsme vůbec to, že bychom dosáhli výsledku z minulého roku, kdy se vybralo 27 tun,“ upozornila vedoucí Potravinové banky v Olomouckém kraji Martina Kolomazníková s ohledem na aktuální ekonomickou situaci.

V Olomouckém kraji pomohlo 232 dobrovolníků v celkem 51 obchodech. „Bez této pomoci by to nebylo možné. Všem, kteří se v sobotu zapojili, patří poděkování,“ dodala Kolomazníková.

Kdo nestihl nakoupit pro dobrou věc, může ještě přispět v online sbírce a to až do 22. listopadu. Konkrétně na webových stránkách Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco. Preferované jsou především konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže, luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie.