Sbírka potravin již v listopadu

Sbírka potravin již v listopadu

Podzimní kolo celorepublikové Sbírky potravin vypukne již méně než za měsíc, v sobotu 12. listopadu. I tentokrát se zapojí desítky supermarketů, přispět bude samozřejmě možné i v celém Olomouckém kraji. Pokud nám chcete pomoci, stále hledáme dobrovolníky.

Při jarním kole sbírky se účastnilo více než sedmdesát prodejen v jednadvaceti obcích Olomouckého kraje. Seznam obchodů zapojených v listopadu bude brzy zveřejněn. „Ladíme poslední detaily, ale i tentokrát bude spoustu míst, kde mohou lidé nakoupit pro dobrou věc,“ řekla koordinátorka sbírky Martina Kolomazníková.

Unikátní na celé akci je, že se lidé zapojí do sbírky během jediného dne – v sobotu 12. listopadu. Všechny potraviny se pak večer odvezou do skladů potravinových bank či přímo organizacím a sociálním službám, které je předají potřebným. „Škála lidí, kteří se dostanou do dočasné životní nouze, je opravdu široká, jedná se o seniory, rodiče samoživitele, děti v ústavní péči, lidi bez domova a další,“ dodala.

Stále je také otevřená možnost zapojit se do Sbírky potravin jako dobrovolník. „Rozdávat letáky, vybírat a třídit potraviny, chystat je následně do krabic na odvoz. To jsou činnosti, které dobrovolníci v zelených zástěrách mají na starost,“ přiblížila koordinátorka. Zájemci se mohou hlásit na kontakt níže.

A jaké potraviny jsou nejvíce potřeba? Především trvanlivé konzervy, oleje, mouky, či trvanlivé mléko. Z hygienických potřeb pak pleny, zubní kartáčky, pasty, mýdla a šampony.

Chcete se stát dobrovolníkem?

Kontakt: Martina Kolomazníková, kolomaznikova@pbolomouc.cz