Sbírka potravin 21.11.2020

Sbírka potravin 21.11.2020

Sbírka potravin, kterou v celé republice pořádají potravinové banky, se uskuteční – a to již v sobotu 21. listopadu. V omezeném rozsahu a s malým počtem dobrovolníků. Kvůli aktuální pandemické situaci se mnoho lidí dostává do krizových situací a potřeba trvanlivých potravin se zvyšuje.

Nedostatek trvanlivých potravin ve skladech potravinové banky a velký nárůst lidí, kteří potřebují pomoci. Tak by se krátce dal shrnout současný stav. „Již od jara evidujeme zvýšený zájem o potravinovou pomoc. Našim odběratelským organizacím přibývá nových klientů a aktuálně již nejsme schopni pokrýt jejich potřeby,“ vysvětluje Martina Koutná z Potravinové banky v Olomouckém kraji.

Jarní Sbírka potravin se nekonala, tím pádem potravinové banky přišly o velký zdroj tolik potřebných potravin a hygieny. I proto hlavní organizátoři rozhodli, že akce se na podzim uskuteční. „Budou zajištěny veškeré bezpečnostní opatření. V Olomouckém kraji se do sbírky zapojí 23 prodejen napříč všemi obchodními řetězci,“ dodala Koutná.

V kamenných obchodech sbírka proběhne od 8 do 18 hodin. Přispět ale také mohou lidé při online nákupech. Na portálech Rohlík.cz a iTesco je možné přispět od 16. listopadu do 1. prosince. 

Sbírka potravin

Sbírku potravin organizují ve všech krajích potravinové banky a Česká federace potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti. Partnery ze sociální sféry jsou Charita ČR, Armáda spásy, Naděje a Slezská diakonie. Zapojeny jsou obchodní řetězce Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco a Rohlik.cz.

Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech. Sbírka potravin je realizována pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a Evropskou federací potravinových bank.

Seznam zapojených prodejen v Ol. kraji

OLOMOUC

Albert, Galerie Šantovka

Albert, Centrum Olympia

Billa, ul. Jeremiášova

Globus, ul. Pražská

Kaufland, ul. Štursova

Lidl, ul. Sladovní

Lidl, ul. Lazecká

Makro, ul. Olomoucká

Tesco, ul. Kafkova

PROSTĚJOV

Albert, ul. Plumlovská

Tesco, ul. Konečná

PŘEROV

Albert, ul. Denisova

Tesco, ul. Kojetínská

Tesco, tř. 17. listopadu

ŠTERNBERK

Kaufland, ul. Průmyslová

Tesco, ul. Obchodní

UNIČOV

Tesco, ul. Šumperská

LITOVEL

Tesco, ul. Dukelská

HRANICE

Albert, ul. Zborovská

MOHELNICE

Kaufland, ul. Družstevní

ZÁBŘEH NA MORAVĚ

Kaufland, ul. Leštinská

ŠUMPERK

Albert, ul. Vřesová

JESENÍK

Kaufland, ul. Fučíkova