Sbírka potravin: 20 tun

Sbírka potravin: 20 tun

Máme za sebou úspěšnou Sbírku potravin! Během jediného dne se v celém Olomouckém kraji vybralo 20 tun potravin a drogerie. Velký dík patří všem, kteří přispěli na dobrou věc a také dobrovolníkům – bez nich by se rozsáhlá akce nemohla vůbec uskutečnit.

Celorepublikový výsledek Sbírky potravin je ohromný: 382 tun. Zapojeno bylo na 750 obchodů. „Jsem nadšená. Můj obdiv patří nejen zúčastněným organizacím, ale i dárcům. Nakupující se doptávali, co mají koupit, co organizaci nejvíce pomůže. Někteří šli dokonce nakoupit znovu a celý nákup pak předali do sbírky. To je úžasné,“ řekla Zuzana Fialová, koordinátorka sbírky pro Olomoucký kraj. 

V Olomouckém kraji pomohlo při akci 300 dobrovolníků v celkem 23 prodejnách. V olomouckém hypermarketu Globus nás přijel podpořit poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka.

Do sbírky se z vlastní iniciativy zapojili i žáci a učitelé Základní školy Stupkova v Olomouci. Během jednoho týdne společně vybrali 194 kilogramů potravin a hygieny, které pak předali do Potravinové banky v Olomouckém kraji.

Děkujeme všem, kteří se na Sbírce potravin jakkoliv podíleli. Přispět můžete ještě i online nákupem na www.rohlik.cz a www.itesco.cz

Další Sbírka potravin se uskuteční na jaře, v dubnu 2020. Přesný termín upřesníme.