Rok 2019 přinesl 171 tun potravin

Rok 2019 přinesl 171 tun potravin

Hlásíme rekordní číslo! V loňském roce se nám podařilo nashromáždit 171 tun potravin. Největší část pochází ze supermarketů a jedná se o neprodejné suroviny, které byly určeny k likvidaci. Dále jsme získali dary od soukromých dárců (potravinářské firmy a zemědělci) a velkou část kvalitních surovin jsme dostali ze Sbírek potravin, na které se podílela široká veřejnost.

Náročný i krásný byl rok 2019 pro Potravinovou banku v Olomouckém kraji. Podařilo se nám zachránit nejvíce potravin, rozrostli jsme se personálně a zakoupili jsme další auta pro rozvoz.

V bodech:

Z celkového objemu 171 tun potravin činí 134 tun ze supermarketů. 32 tun potravin jsme získali při Sbírkách potravin, které se konaly v květnu a listopadu.
Zbylé množství jsme získali díky soukromým dárcům. Firma Honeywell pro nás každoročně pořádá sbírku konzerv, společnost Europasta nám dodává těstoviny, zdravé a bezmasé výrobky máme od společností Mesaverde a Well Well. Nesmíme zapomenout ani na zemědělce: díky samosběru na Bio Dvorku Lačňákovi jsme mohli nabízet organizacím brambory, pan Nedělník z Otaslavic nám daroval čerstvé cukety a dýně.
Provoz PBOL zajišťuje pět zaměstnanců v rozsahu 4,4 úvazku a pracovníci na DPP.
Svozy i rozvozy probíhají hladce, v roce 2019 jsme zakoupili mj. VW Crafter s chladicí nástavbou a VW Transporter.
Zahájili jsme exkurze pro školy v našich skladech. Na Základní škole Stupkova jsme představili potravinovou banku formou několika přednášek pro žáky prvního stupně. Na oplátku škola zorganizovala interní sbírku potravin, při které se vybralo neuvěřitelných 190 kg potravin a drogerie.
Činnost PBOL jsme prezentovali na několika veřejných akcí. Potkat jste nás v Olomouci mohli na Ekojarmarku, Majálesu nebo Garden Food Festivalu.

Naše fungování by nebylo možné bez dotací z Ministerstva zemědělství ČR, Olomouckého kraje a Statutárního města Olomouc.

Děkujeme všem, kteří nás podporují, pomáhají a šířit myšlenku eliminace odpadu a pomoc lidem v nouzi.

 

To jsme my!