Přednášky a sbírka na ZŠ Stupkova Olomouc

Přednášky a sbírka na ZŠ Stupkova Olomouc

Základní škola Stupkova Olomouc si pracovníky PBOL pozvala již podruhé, poprvé s nimi navázala spolupráci v roce 2019. Zároveň také ve škole uskutečnili sbírku potravin v průběhu jejího podzimního kola. „Chceme vést děti od raného věku k solidaritě, vzájemné pomoci a respektu. Proto jsme se zapojili do letošní podzimní Sbírky potravin,“ uvedl ředitel školy Pavel Hofírek.

Interaktivní povídání pro celkem osm skupin dětí mělo za cíl především osvětový a edukační rozsah. „Děti byly při zpětné vazbě velmi aktivní. Snažily se přijít i s jinými nápady, co by kromě potravin mohlo někomu osamělému pomoci,“ zmínila s úsměvem vedoucí potravinové banky Martina Koutná.

Seznámit s problematikou plýtvání i záchrany potravin nejmladší generaci je pro pracovníky potravinové banky milá a smysluplná činnost. „Podle nás je důležité ukázat dětem možnosti, jak správně zacházet s potravinami, aby zamezily zbytečnému plýtvání. Aktivity jsou spojené s interaktivními hrami, které jsme vymysleli,“ řekla projektová pracovnice Veronika Velčovská. 

Tématem byla také Sbírka potravin, kterou pořádají potravinové banky v celé republice. Zástupci Potravinové banky v Olomouckém kraji vysvětlili, proč se sbírka koná a kam darované zboží putuje. Ve škole pak zanechali speciální koše, do kterých mohli v průběhu celého týdny žáci nosit trvanlivé potraviny a drogistické zboží. 

Poděkování patří řediteli Pavlu Hofírkovi a vedoucí školní družiny Lence Prachařové za uskutečnění této speciální sbírky, během níž se v Základní škole Stupkova vybralo celkem 227 kg potravin a drogerie.