Potravinová banka na Sluňákově

Potravinová banka na Sluňákově

Potravinová banka v Olomouckém kraji je ráda součástí tematicky spřízněných akcí a jedna taková se konala v září v areálu Sluňákova v Horce nad Moravou. Během jarmarku Ekologických dnů Olomouc navštívily náš stánek desítky dětí, spolu s nimi se zajímali o užitečné informace i dospělí.

Jak nejlépe skladovat potraviny, aby dlouho vydržely? Jak eliminovat odpad z potravin? Jak funguje potravinová banka? To jsou nejčastější otázky, na které se snažíme při veřejných událostech odpovídat. „Chceme lidem poradit, bavíme se o tom, jaké jsou možnosti a kolikrát i nás samotné překvapí, jak dokážou v domácnostech nakládat se zbytky,“ uvedla vedoucí potravinové banky Martina Kolomazníková.

Na své si přišli i nejmenší, o naučnou zábavu ve stánku potravinové banky totiž nebyla nouze. Ať se jednalo o motorickou hru s dřevěnými potravinami nebo pexeso, se kterým děti propojovaly obrázky prvotních surovin s výslednými produkty. Za odměnu si pak děti s pomocí našich pracovníků vyrobily vlastní odznak na lisu na výrobu placek.

Účast potravinové banky na Edojarmarku nebyla první. „Před lety jsme naši činnost prezentovali na Edojarmarku, který se konal ještě na Horním náměstí v Olomouci. Pořadatelé akce nás opět přizvali a my jsme pozvání na Sluňákov rádi přijali,“ vysvětlila. „Podobné akce slouží také pro představení naší činnosti a propagaci sbírek, na nichž se podílíme,“ uzavřela Martina Kolomazníková. Tou nejbližší a zároveň největší je Sbírka potravin, která se koná v celé republice v sobotu 12. listopadu.