Exkurze v potravinové bance

Exkurze v potravinové bance

 

Pokud jste ze střední školy, můžete u nás spolu se třídou absolvovat exkurzi. Dveře máme otevřené i pro zájmové kroužky, proto se neváhejte na nás obrátit.

Exkurze seznámí studenty s aktuální problematikou plýtvání jídla. Osvěta je cílená na udržitelný životní styl. Dotkneme se také témat, která by pro vás mohla být zajímavá – jak eliminovat plýtvání, jak se dají využít přebytky, jak správně skladovat potraviny aj.

Součástí exkurzí jsou aktivity, které podporují týmovou spolupráci v rámci třídního kolektivu. 

V případě zájmu kontaktujte: Ing. Zuzana Fialová, fialova@pbolomouc.cz, +420 734 763 680

 

POTRAVINOVÁ BANKA V OLOMOUCKÉM KRAJI

Naší stěžejní činností je koncentrace přebytků potravin, které by jinak byly určeny k likvidaci. Tyto potraviny bezplatně skladujeme a distribuujeme do sociálních služeb, charitativních a humanitárních organizací. Ty je následně předávají svým klientům – matkám samoživitelkám, seniorům, lidem ohrožených chudobou, lidem bez domova, rodinám s handicapovanými členy nebo dětem v ústavní péči.

Působíme v Olomouckém kraji a mezi naše dodavatele patří přední obchodní řetězce v České republice, od kterých dostáváme potraviny s prošlou dobou minimální trvanlivosti, nebo potraviny jinak znehodnocené, stále však poživatelné. Mimo jiné se také podílíme na organizaci celorepublikových potravinových sbírek.

Děkujeme Nadačnímu fondu Tesco za finanční podporu v rámci projektu Vy rozhodujete, my pomáháme, díky kterému jsme pořídili dataprojektor, magnetickou nástěnku, trička i materiály k přednášce během exkurzí.