Díky spolupráci s Florou Olomouc putovaly přes dvě tuny kvalitního ovoce a zeleniny potřebným

Díky spolupráci s Florou Olomouc putovaly přes dvě tuny kvalitního ovoce a zeleniny potřebným

Během víkendu 5. - 8. října se na Floře Olomouc konala tradiční přehlídka a prezentace českých i moravských pěstitelů ovoce a zeleniny. Návštěvníci mohli obdivovat nejrůznější odrůdy vypěstované v České republice a procházet se mezi nádhernou floristickou výzdobou. A kam toto výstavní ovoce a zelenina putovalo po skončení výstavy?

Díky spolupráci s Florou Olomouc a se Zelinářskou unií Čech a Moravy, která akci spolupořádá a která nás s nabídkou oslovila, jsme jej mohli distribuovat do našich spolupracujících neziskových organizací. Celkem jsme z Flory svezli 2 250 kg ovoce a zeleniny. Část byla distribuována do organizace Elim Hranice, která provozuje azylové domy v okolí Hranic a větší část jsme distribuovali do naší partnerské organizace Charita Olomouc. Ovoce a zelenina bude mimo jiné využita v jejich Centru materiální pomoci, které poskytuje ve své výdejně potravinovou pomoc rodinám a jednotlivcům, kteří se ocitli v akutní či dlouhodobé krizi. 

Jen o týden později, tedy 16. října, se po celém světě slaví Světový den výživy, který vyzdvihuje důležitost boje proti hladu zejména v rozvojových zemích a potažmo po celém světě. Jsme rádi, že jsme mohli lidem a rodinám v nouzi poskytnout kvalitní ovoce a zeleninu, a tímto zpestřit výživu jak samotných dospělých, tak jejich dětí. 

 

Zajímá Vás, jak to na Floře o víkendu vypadalo? Shrnutí a fotky naleznete ZDE.
 

Tiskovou zprávu Zelinářské unie Čech a Moravy o darování potravin naleznete ZDE