Potravinová banka v Olomouckém kraji z. s. se svými stanovami hlásí k Chartě České federace potravinových bank. Jedním ze základních témat je nepřijatelnost obchodování s obdrženou potravinovou pomocí anebo s těmito potravinami jinak komerčně nakládat. Každý náš odběratel deklaruje, že potravinová pomoc je co nejadresněji předána jeho klientům a minimalizuje tak riziko zneužití. V našem kraji se bohužel vyskytly případy, které hraničí s tímto podvodným jednáním a o kterých jsme se dozvěděli od oficiálních institucí. Touto situací se intenzivně zabýváme a vyvodíme z ní patřičné důsledky. 

Důvěryhodnost naší činnosti je pro nás klíčová, chceme být seriózním partnerem našim dodavatelům a odběratelům.

Jan Buka, předseda Potravinové banky v Ol. kraji z.s.


20 bře 2020

Spolu proti viru

Sbírka potravin, která se měla konat 18.4., nebude. Odkládáme ji na příznivější dobu. Pomoci můžete finančním darem přes Darujme.cz nebo na transparentní účet. Za všechny finanční prostředky budou nakoupeny potraviny pro lidi v nouzi. https://www.darujme.cz/projekt/1201839


Hlásíme rekordní číslo! V loňském roce se nám podařilo nashromáždit 171 tun potravin. Největší část pochází ze supermarketů a jedná se o neprodejné suroviny, které byly určeny k likvidaci. Dále jsme získali dary od soukromých dárců (potravinářské firmy a zemědělci) a velkou část kvalitních surovin jsme dostali ze Sbírek potravin, na které se podílela široká veřejnost.


Známe výsledky!

20 tun potravin a drogerie, 23 zapojených obchodů a 300 dobrovolníků.

Taková jsou výsledná čísla podzimní Sbírky potravin.

A to vše během jediného dne - 23. listopadu.

Děkujeme!


Podzimní část celorepublikové Sbírky potravin se blíží! V sobotu 23.listopadu můžete nakoupit potraviny či hygienu potřebným hned ve třiadvaceti prodejnách v Olomouckém kraji. Dobročinná akce se koná v celé České republice a to od 8 do 18 hodin. Přispět ale také mohou lidé při online nákupech. Na portálech Rohlík.cz a iTesco bude možné přispět od 20. listopadu do 3. prosince.